Çocuk Aldırma

Çocuk Aldırma Nedir?

Çocuk aldırma işlemi istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılan genel adıyla kürtaj olarak bilinen bir cerrahi operasyondur. İstenmeyen gebelik durumu günümüzde en çok yapılan cerrahi müdahaleler arasında yer almaktadır.

Manevi ve psikolojik olarak düşünüldüğünde hamilelik durumunun bitirilmesi çok zor bir durumdur. Fakat günümüz modern tıp ve teknolojisi ve kullanılan cerrahi aletlerin kullanılmasıyla anestezi ilaçlarındaki gelişmelere bağlı olarak 3 ila 5 dakika gibi sürelerde artık güvenle kürtaj işlemleri yapılabilmektedir ve en güzel yanı ise hasta hemen normal yaşantısına dönebilmektedir.

Çocuk aldırma operasyonu işinin ehli uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. İşini iyi yapmayan doktorlar ve yeterince steril olmayan ortamlarda hasta sağlığı açısından ciddi sıkıntılar olabilmektedir.

Çocuk Aldırma Nasıl Yapılır?

Çocuk aldırma işlemi en modern yöntemlerle güvenilir ve risk ihtimali olmayan klinik ve hastanelerde genel ve lokal anestezi yöntemleriyle yapılmaktadır. Maddiyat olarak baktığımızda genel anestezi yöntemi bir tık daha maliyetli olsa da anne psikolojisi ve işlerin tamamen acısız olması açısından daha çok tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerin kullanılmaya başlaması ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği cerrahi bir işlemdir.

Kürtajla çocuk aldırma işlemi uzman bir doktor tarafından steril aletlerle, hijyenik bir ortamda yapıldığı taktirde daha sonraki dönemde hasta açısından bir problem de neden olmamaktadır.

Çocuk Aldırma Nasıl Yapılır?

Çocuk aldırmak için modern risksiz güvenilir kürtaj uygulaması hem lokal anestezi, hem de genel anestezi altında uygulanabilir. Genel anestezi altında kürtaj her ne kadar maliyeti biraz artırsa da, hem annenin psikolojisi açısından hem de işlemin tümüyle ağrısız seyretmesi açısından daha çok tercih edilir ve önerilir. Hasta uyuduktan sonra çocuk aldırma işlemine başlamak için hastaya pozisyon verilir ve ilk önce rahimin durumunu ve büyüklüğünü değerlendirmek için jinekolojik muayene yapılır. Rahimin özellikleri anlaşıldıktan sonra vajinal spekulum yerleştirilir.

Spekulum ile rahim ağzı görünür hale gelir. Vajina ve serviks antiseptik solüsyonlar ile yıkanarak olası bir enfeksiyona karşı önlem alınır. Çocuk aldırma işlemi için lokal anestezi uygulanacak ise bu aşamada yapılır ve serviksin her iki yanına ilaç enjekte edilir. Daha sonra serviks yani rahim ağzı tek dişilli adı verilen bir alet ile tutulur. Bu işlem ağrı verebilir. Tek dişilli çekilerek rahimin düz bir hale gelmesi sağlanır. Buji adı verilen aletler yardımı ile rahim ağzı genişletilmeye başlanır.

Bunun için mümkün olan en ince buji kullanılır. Genişletme işlemi tamamlandıktan sonra plastik kanüller rahim ağzından geçirilerek, rahim boşluğuna ulaşılır. Kanül yerleştirildikten sonra, ucu bu amaç için üretilmiş vakum yaratan özel enjektöre bağlanır. Enjektörün düğmesi açılarak negatif basınç oluşması sağlanır ve enjektör ileri geri hareket ettirilerek rahim içi temizlenir. Rahim içi tamamen temizlenene kadar işleme devam edilir.

Çocuk Aldırmak İçin En Güvenli Yöntem Hangisi?

Çocuk aldırma işlemi değişik tekniklerle yapılabilmektedir. Eskiden küret adı verilen ve uçları keskin kaşıklara benzeyen aletlerle kürtaj yapılır ve rahmin için kazınarak gebelik sonlandırılırdı. Günümüzde kürtaj yapmak amacıyla modern aletler kullanılmaktadır. En sık kullanılan ve hasta için en konforlu en güvenilir en düşük risk taşıyan vakum kürtajdır. Vakum tekniğinde rahmin içinin boşaltılmasını sağlayan Karmen denilen aletlerin kullanılır. Bu şekilde gebeliğin sonlandırılması olayına vakumlu kürtaj adı verilmektedir. Vakumlu kürtajın sağladığı en büyük yardım işlemin kısa sürede, en az yan etki ve en az ağrıya neden olarak rahim içi tahliyesinin yapılmasına olanak sağlaması ve kullanılan kanüllerin tek kullanımlık olduklarından enfeksiyon riskini minimuma inmesini sağlamasıdır.Kaçıncı Haftaya Kadar Çocuk Aldırılabilir

Ülkemiz kanunlarına göre isteğe bağlı çocuk aldırma da yasal sınır 10 haftaya kadardır, ancak eğer bebekte sakatlık vs. söz konusu ise veya bebeğin kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir. Eğer ebeveynler gebeliği istemiyorlarsa mümkün olan en kısa zamanda kürtaj yapılmalıdır, zira gebelik ne kadar büyük olursa işlem sonrası oluşabilecek problemler de o kadar fazla ve ciddi olmaktadır. Kanunen 10 haftaya kadar olan sınırı bebekte yaşamla bağdaşmayacak problem varlığında, amniosentez veya benzeri test sonucunda bebekte anomali, sakatlık çıktığında 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir.

Çocuk Aldırmak Doğru Seçenek Mi?

Hepimiz biliriz ki hayatımızda birçok kez önemli kararlar almak durumunda kalırız. Beklenmeyen bir gebelik karşısında ne karar verileceği hem önemli hem de kadınlar içinde ortak bir durumdur. Sonuçta dünyaya baktığınızda kadınların neredeyse yarısının hayatlarının bir döneminde istenmeyen bir gebelikle karşı karşıya kaldığı bilinmektedir ve yine bu durumda olan kadınların % 40 ‘ının çocuk aldırmak yönünde tercih kullandıkları bilinmektedir.

Kadınları plansız gebeliklerde kendilerini, ailelerini veya gelecekte kuracakları ailelerini düşündükleri için çocuk aldırmayı tercih etmektedirler. Her bir kadının bebek aldırmayı gerektiren farklı bir durumu olabilir, önemli olan çocuk aldırmayla ilgili doğru bilgi sahibi olarak içinde bulunduğunuz şartları düşünerek sağlıklı bir karar vermektir. Çocuk aldırmanın avantaj ve dezavantajları göz önüne alınarak, gebeliğinizi sonlandırmanın sizin için en doğru seçim olup olmayacağı kararını vermeniz gerekir.

Çocuk Aldırma Kararı Verirken Size Kim Yardımcı Olabilir?

İstenmeyen gebeliğinizi sonlandırmak için çocuk aldırma düşündüğünüz zamanlarda kendinizi yalnız ve izole edilmiş olarak hissedebilir ve size destek olmasını beklediğiniz insanlarla konuşmak düşündüğünüzden daha zor olabilir. Çocuk aldırma özellikle bazı muhafazakâr toplumlarda tepkiyle karşılanmaktadır ve bu yüzden etrafınızda ki kişiler sizi bebek aldırmayı düşündüğünüz için yadırgayabilir.

Etrafınızda sizi çocuk aldırma kararınızdan dolayı yadırgayan insanların olması kendinizi kötü hissetmenize yol açabileceği gibi kararınızın da doğru olmadığını düşünmenize sebep olabilir. Çocuk aldırma kararınızı paylaşacağınız ve sizi anlayacağını düşündüğünüz insanlarla kürtaj kararını değerlendirmeniz geleceğiniz ve aileniz için doğru kararı vermenizde size fayda sağlayacaktır. Çoğu kadın bu konuyu yani plansız gebeliklerini kürtajla sonlandırmayı güvenebilecekleri eşleri, partnerleri, aile bireyleri veya uzman kişilerle paylaşmayı düşünmektedirler ve birçok kadın çocuk aldırmak için partnerleriyle doktora gitmektedir.

Çocuk Aldırmaya Karar Verirken Kendinize Sormanız Gerekenler

Ebeveyn olmaya hazır mıyım? ; Bir çocuk sahibi olmanın sorumluluğunu alabilir miyim? ; Çocuk aldırmanın psikolojik etkilerini kaldırabilir miyim? ; Şu anda çocuk sahibi olmam benim ve ailemin geleceğini nasıl etkiler? ; Çocuk aldırma hakkında bilmem gerekenler hakkında bilinçli miyim? ; Çocuk aldıran diğer kadınlar hakkında ne düşünmüştüm? ; Etrafımdaki insanlar çocuk aldırma kararımla ilgili ne düşünecek? Soruları cevaplayın ve cevaplarınızın sizin için ne ifade ettiğini değerlendirin. Cevaplarınızı partnerinizle, ailenizden birileriyle, bir arkadaşınızla veya bir psikolog veya hekimle değerlendirebilirsiniz.

Çocuk Aldırma Fiyatı Ne Kadar?

Diğer tıbbi tedavilerde olduğu gibi doktorların hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan çocuk aldırma fiyatları hakkında bilgi vermeleri tıp etiği açısından uygun değildir. Bu yüzden internet sitemizde tedavi fiyatlarımız hakkında tutar bilgisine yer vermemekteyiz. Çocuk aldırma fiyatları hakkında burada yapabileceğimiz açıklama ancak ücretlerinin gebeliğin haftasına ve tercih edilecek anestezi şekline göre belirlendiği şeklinde olacaktır. Gebeliğin haftası büyüdükçe bebek aldırma fiyatı artmakta ve genel anestezi ile yapılan işlemin ücreti lokal anesteziye göre biraz daha pahalı olmaktadır. 2021 yılı için geçerli çocuk aldırma fiyatları hakkında net bilgi almak istiyorsanız dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya online fiyat al butonuna basarak gelen formu doldurup bize gönderebilirsiniz. Böylece en kısa sürede belirttiğiniz iletişim bilgilerinden size ulaşılarak gebeliğinizin haftasına göre çocuk aldırma fiyatları 2021 hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

İstanbul kürtaj fiyatları, İstenmeyen gebeliğin sonlandırılması ya da gebeliğin durdurulması için, kadınların 18 yaşından itibaren kendi yasal haklarından biridir.  Gebelik sürecine girmiş bir kadının kürtaj olmak istemesi ya da istememesi durumuna yakınlık kurduğu kişi ya da akrabalığı olan herhangi bir kişi karar verme hakkına sahip değildir. Eğer resmi olarak nikâhı varsa eş onayı gerekmektedir.

Kürtaj 1972 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti yasalarında kadınların yasal haklarından biri olarak geçmektedir. İstanbul kürtaj fiyatları randevusu için bu sürece tabii olan kadınlar, kliniğimize başvurabilir.

Kürtaj Nasıl Yapılmaktadır?

Kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen kürtaj operasyonu, genel olarak vakum yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem plastik enjektör ile ince bir kanülle rahim ağızdan içeriye girilerek, rahimde bulunan fetüsü vakum yöntemiyle çekmektir. Lokal ya da genel anesteziyle yapılmakta olan kürtaj operasyonu, gebeliğin sonlandırılması işlemlerine başarılı yöntemlerden biridir.

İstanbul kürtaj yöntemleri arasında yer alan vakum yöntemi, bütün dünyada ve Türkiye genelinde kullanılmakta olan yöntemlerden biri olarak, kısa zamanda gebeliğin sonlandırılmasını sağlayacaktır.

Vakum Yöntemi Ağrısız Kürtaj

Gelişen tıbbi teknolojiyle birlikte, hastanın steril bir ortamda rahatsız olmayacağı bir yöntemle kürtaj yapma işlemi imkânları günümüzde tıp dünyasına kazandırılmıştır. Ağrısız ve acısız olan vakum yöntemi, 5 ile 15 dakika arasında süren, kısa bir işlemdir. Hastanın hamilelik dönemine ve rahimdeki durumuna göre süreç uzayabilmektedir. Ancak genellikle başarılı olan bu yöntem sonrası hasta hem travmatik bir işlem görmemiş olacak hem de kısa zamanda normal hayatına devam edebilecektir.

Vakum yöntemiyle rahmin içinin temizlenmesi ortalama 5- 10 dakika sürmekte daha sonra hastanın özel dinlenme odamızda ayılması beklenerek, kliniğimizden taburcu edilmektedir. Hastanede yatmak ve kontrol altında tutulmak çok istisna durumlar arasında bulunmaktadır. Hasta aynı gün taburcu olabilir, günlük hayatına devam edebilir.

Özel Hastanede Kürtaj Fiyatı Ne Kadar?

Türkiye’de yasal olarak 18 yaşını dolduran kadınların kürtaj olma hakları vardır. Fakat İstanbul kürtaj fiyatları  işlemleri için genellikle uygun fiyatlı merdiven altı kliniklere yönelmek gibi bir hata yapılmaktadır. Kürtaj operasyonu steril (Temiz) bir ortamda, tıp fakültesinden mezun olmuş kadın doğum uzmanları ya da kadın hastalıkları uzmanları tarafından yapılmalıdır. Klinik belgeleri ve doktor diplomaları açıkça görünmeyen, güvenilmez ve sırf ucuz diye hastanın hayatını tehlikeye atmaması gerekmektedir.

İstanbul kürtaj fiyatları kliniklerin doktor seçimlerine ve hastanın gebelik durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle iyi bir araştırma sonucu kliniğimizin hastaların yaşamsal fonksiyonlarına uygun, temiz ve profesyonel bir operasyon yapacağımıza emin olabilirsiniz. Uzman doktor kadromuz ve steril ameliyathanelerimizle hastalarımızın sağlığını önceliklerimiz arasında tutmaktayız.

Muayene Ve Kürtaj Süreci

Gebeliğin sonlandırılması operasyonundan önce kadın doğum uzmanları, hastanın genel kontrollerini yapmak zorundadır. Öncelikle hastanın gebelik süreci ultrason aletiyle bakılmalıdır. Gebeliğin sonlandırılması operasyonu ancak hastanın hamileliğinin 10. Haftasına kadar gerçekleşebilmektedir. Hastanın yasal olarak hamileliğini sonlandırabileceğine dair hamilelik haftası da onaylandıktan sonra kan, tansiyon ve ateş gibi genel kontrolleri yapılır ve işleme başlanır.

Kürtaj fiyatları operasyonları için kliniğimiz muayene aşamasından operasyon aşamasına kadar bütün işlemleri yasalara uygun bir şekilde gerçekleştirerek, hastanın hem psikolojik hem de fizyolojik sağlığını ön planda tutmaktadır.

Uzman Kadın Doğum Hekimlerimiz

Operasyon sürecinde ve daha sonra tedavi sürecinde de yanınızda olacak Kadın doğum hekimlerimiz, Türkiye’nin en iyi fakültelerinden mezun olmuş alanında uzmanlaşmış hekimlerdir. İstanbul kürtaj fiyatları operasyonunu gerçekleştirecek olan hekimlerimize, gebelik ve kürtaj dönemiyle ilgili danışabilir aynı zamanda kürtaj işleminin kliniğimizin güvencesiyle gerçekleşeceğine emin olabilirsiniz. İstanbul’da yer alan kliniğimiz kadınların bu hassas döneminde yanında olacak, onların bu süreci kolay bir şekilde atlatmasına destek olacaktır.

Kürtaj Gizlilik Hakları 

İstanbul’da yer alan kliniğimizde gerçekleştireceğimiz kürtaj operasyonları hastanın isteği olsun ya da olmasın gizli tutulmak zorundadır. Hastanın ‘’Özel hayatına’’ saygı duyarak, kliniğimizdeki kişisel bilgileri ve hamilelik aşamasındaki bütün prosedürler kliniğimiz bünyesinde kalarak, herhangi bir kişi ya da kurumla paylaşılmamaktadır. Hasta hakları yasası (hasta mahremiyeti)  ve kliniğimizin kurumsal ilkeleri gereğince hastalarımız operasyon sırasında bizim sorumluluğumuz altında olacak, kürtaj gizlilik hakları korunacaktır.

Güvenli ve sağlıklı bir kürtaj operasyonu için kliniğimize güvenebilir, steril bir ortamda kürtaj gizlilik haklarından yararlanarak, ağrısız ve acısız vakum yöntemiyle kürtaj için başvurabilirsiniz. Kürtaj ile ilgili sorularınızı doktorlarımızla paylaşarak, süreç hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj evresi ve kürtaj sonrası hastanın dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri doktorunuzla olan randevularınızı kaçırmamanız ve doktorunuzun söylediklerini birebir uygulamanızdır. Kürtajdan 1 hafta sonra mutlaka kontrole gelmeniz gerekmektedir. Bu muayeneden sonra  kürtaj sonrası kullanacağınız ilaçların değiştirilmesi ya da bırakılması gibi önerilerde bulunabilir. Bu işlemlerin yapılması için kliniğimizde bulunan kadın doğum uzmanları sizleri yönlendirecek ve sağlıklı bir hayata dönmenizi sağlayacaktır.

İstanbul’da yer alan kliniğimizden randevu almak için arayabilir ve kısa zamanda uzman doktorlarımızla görüşerek sürecin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Kürtaj Olduğumuz Belli Olur Mu?

Gebeliği sonlandırma operasyonu için kliniğimize başvuran hastalarımızın genel kaygılarından biri kürtaj olduklarının belli olup olmamasıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte, kürtaj işlemi ameliyat ya da bıçak gibi yöntemlerle değil, enjektör yardımıyla yapılmaktadır. Vakum yöntemiyle yapılan gebeliğin sonlandırılması işlemi, hastanın kürtaj olduğunu belli edebilecek herhangi bir fiziksel etkiye sahip değildir.

İstanbul kürtaj fiyatları araştırması yaparken, belli olmayan kürtaj ya da 11. Haftada kürtaj gibi yöntemlere başvurmamanız gerekmektedir. Kürtaj yasal olarak 10. Haftaya kadardır ve vakum yöntemiyle belli olmayacak bir işlemdir. Detaylı bilgi için kliniğimizden operasyon hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Kürtaj Sonrası Hamile Kalınır Mı?

Kürtaj operasyonu hastanın sadece rahmindeki fetüsün alınma işlemidir. Bu da tekrar hamile kalabileceğiniz, üreme organlarınızla bağlantılı olmayan bir durumdur. Hastanın sağlıklı bir rahmi ve doğurganlığı olmaya devam edecektir. Ancak bunun için steril bir ortamda, profesyonel uzman doktorlar tarafından yapılan kürtaj uygulaması önemli bir yer tutmaktadır. Kürtaj fiyatları için bilgi almaya başladıysanız, kliniğin tecrübesini, doktorlarını ve güvenirliliğini incelemeniz kürtaj sonrası sağlınız için önemli bir yer tutmaktadır.

Kürtaj Sonrası Cinsel Birliktelik
Kürtaj sonrası ilk 2 hafta doktorunuzun da tavsiyesi üzerine cinsel birliktelik yaşamanız tehlikeli olabilmektedir. Tahriş ve zorlama olan durumlardan kaçınılması gereken rahim ağzı, aynı zamanda kanama ve regli durumlarında da bir süre tampon kullanımını bırakmanızı gerektirecektir. Kürtaj sonrası ilk 2 haftadan sonra normal cinsel hayatınıza dönebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Kürtaj Nasıl Olur?

Eğer İstanbul kürtaj işleminde sağlıklı bir operasyon geçirmek isterseniz mutlaka temiz, steril ve kadın doğum uzmanlarının bulunduğu bir kliniğe gitmelisiniz. Merdiven altı yerlerden uzak durmalısınız çünkü işlemi 100 lira altına yaptırmak amacıyla gittiğiniz yerlerden ömür boyu çekeceğiniz bir sıkıntıyla çıkabilirsiniz. 

Bu riskler :

  1. Kısır Kalma
  2. Vücudun enfeksiyon kapması
  3. Rahim yırtılması 
  4. Rahim duvarının zedelenmesi
  5. Hatta Ölümle bile sonuçlanması gibi maddeleri sıralayabiliriz. 

Kliniğimizde İstanbul kürtaj işlemleri kadın doğum ve anestezi uzmanı tarafından gerçekleşiyor. Bu şartlar altında uygulayabileceği en uygun fiyatı uygulayan kliniğimiz hasta dostu yaklaşımıyla öne çıkmaktadır.

NEDEN OZEL KADIN DOGUM MERKEZINDE KURTAJ OLMALIYIM?

Özel Kadın Sağlığı Merkezi son teknoloji ile donatılmış, profesyonel kadroya sahip bir hastanedir. Bugüne kadar tedavi olan her hastadan olumlu geri dönüş alarak çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir. Memnun hastaları her zaman başarımız olarak görmekteyiz.

KÜRTAJ SIRASINDA VE KÜRTAJ SONRASINDA AĞRI ÇEKECEK MİYİM?

Vakum kürtaj tekniği ile kürtaj sonrasında ve kürtaj sırasında ağrı çekmezsiniz. Vakum kürtaj 7 ile 10 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilmektedir. Hasta bu süre zarfında lokal ya da genel anestezi ile uyutulmaktadır.

Çocuk Aldırma Nedir ?

Çocuk Aldırma işlemi halk arasında gebeliğin sonlandırılması olarak bilinmektedir. Ancak jinekoloji dalında çok daha geniş bir anlama sahiptir.  Kürtaj işlemi ile gebelik sonlandırma, rahim içerisinden parça alma, durdurulamayan uterin kanamalarının durdurulması, düşükten sonra kalan gebelik materyallerinin alınması gibi birçok işlem yapılmaktadır.

Ülkelerin kürtaja yaklaşımları birbirinden farklıdır. Bizim ülkemizde ise 1982 yılında çıkan yasa ile kürtaj işlemi belirli şartlar doğrultusunda izin verilmiştir. Bu sayede istenmeyen gebelikleri sonlandırmak için birçok kadın merdiven altı olarak tabir edilen yollara başvurmak zorunda kalmamıştır.

Çocuk Aldırma Şartları Nelerdir?

18 yaşını doldurmuş olan her kadın tıbbi bir terminasyonla karşı karşıya olmasa da son adet dönemi sonrasında gebeliğin 10. haftasına kadar istenmeyen gebelikleri sonlandırabilir. Buradan da anlaşıldığı gibi kişiler gebeliğin ilk 10 haftası kürtaj yaptırabilmektedirler. Kürtaj şartları ile ilgili şunlar dikkate alınmaktadır:

  • 18 yaşını doldurmuş bekar kadınlar kendi istekleri ile kürtaj olabilirler.
  • Evli kadınlar kürtaj yaptırmak istiyorlarsa eşlerinin onayı gereklidir.
  • 18 yaşından küçük kürtaj yaptırmak isteyenler için anne – baba onayı gereklidir.
  • Herhangi bir acil durum anında kadının eşinin onayı olmadan sadece kendi onayı ile gebeliği sonlandırması mümkündür.
  • Kişinin hayati tehlikesi var ise doktor hasta onayını almadan kürtaj işlemini yapabilir.

Kürtaj işleminin hem medeni kanunda hem ceza kanununda farklı boyutları vardır. Cenin anne rahmine düştüğü andan itibaren hak sahibi olduğu için yasalarla belirtilen doğrultuda kürtaj işlemi yapılmazsa hem hasta hem de doktor yasal suç işlemiş sayılacaktır. Ayrıca annenin onayı olmadan kürtaj işleminin yapılması suçtur. Bu durum sadece yukarı da belirttiğimiz gibi hayati tehlike durumunda geçerli değildir.

Çocuk Aldırmak İçin Neler Yapılmalı?

Kürtaj işlemi yaptırmak isteyen kadınlar bu işlem için hemen bir jinekolog ile görüşmelidir. Gebeliğin süresinin ilerlemesi hastayı hem psikolojik hem de fizyolojik olarak daha çok zorlayacaktır.

10 haftayı geçmiş olan gebeliklerde kürtaj işleminin yapılabilmesi için kurul onayı gereklidir. Kurul onayı ise embriyonun ölü ya da sakat olması durumunda verilmektedir. Gebeliği sonlandırmanın en doğru yolu kürtaj yaptırmaktır. Halk arasında bilindiği gibi iğne ya da ilaç kullanmak hem zaman kaybına hem de sağlığınızın bozulmasına neden olur.

çocuk aldırma İznik Kürtaj
1

Kürtaj ücretleri Ülkemizde kürtaj için çok fazla sayıda klinik bulunmaktadır. Ülkemizdeki kürtaj ameliyatını yapan klinikler…

çocuk aldırma Labioplastinin Riskleri Nelerdir
0

Bebek Aldırma Kürtaj işleminin gerçekleşebilmesi için önce bazı kurallar ve yasalar vardır. Ancak bu kuralların…

çocuk aldırma kürtaj öncesi tahliller
1

Kürtaj yapan hastaneler, Hamilelik süreci içerisinde birçok sorunla karşılaşabilmektesiniz. Ayrıca doğumu gerçekleştirdiğiniz ortam oldukça önemlidir.…

çocuk aldırma Edirne kürtaj
0

Kürtaj Merkezleri , Ülkemizde yaşanılan en büyük sıkıntılar arasında yer alan ve vatandaşlarımızın ne yapacağını…

çocuk aldırma Adapazarı kürtaj
0

Güvenli Kürtaj Nasıl Yapılır, Kliniğimiz hizmet yelpazesi oldukça geniş olup sizlere her türlü kürtaj ameliyatı…

çocuk aldırma Bursa kürtaj
0

Güvenilir Kürtaj, Günümüzde korunmasız ve bilinçsiz birliktelikler, toplumumuzda ne yazık ki artmakta olup bireyleri kürtaja…

çocuk aldırma Kürtaj işlemi aşamaları nelerdir ?
0

Ağrısız Kürtaj, Kliniğimiz hizmet verdiği bütün bölgelerde hasta psikolojisine pozitif bir enerji vererek, hastaların taburcu…

çocuk aldırma Kürtaja Neden İhtiyaç Duyulur
0

Yasal Kürtaj Son zamanlarda kürtaj oldukça fazla tercih edilen bir operasyon olmakla birlikte çoğu yerde…

çocuk aldırma Genital Estetik Ameliyatları Cinsel Hayata Nasıl Etki Eder
0

Ucuz Kürtaj, Günümüzde korunmasız ve bilinçsiz birliktelikler, toplumumuzda ne yazık ki artmakta olup bireyleri kürtaja…

çocuk aldırma Çamlıca Kürtaj
0

Uygun Kürtaj  Kürtaj işlemi için hastaların öncelikle muayene edilmesi gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir anestezi müdahalesi…

çocuk aldırma Geyve Kürtaj
0

Kürtaj şartları, Kürtaj operasyonu istenmeyen gebelik sonrası oluşan bebeğin aldırma olarak bilinen bir işlemdir. Fakat…

Hemen Ara
Whatsapp